Általános követelmények
Repo gyökere
A továbbiakban a ,,/'' mindig a GitLab projekthez társított Git repository gyökerét jelzi.
Felkészítés az önálló munkára
A gyakorlat célja hogy a hallgató elsajátítsa az önálló munkavégzéshez szükséges szaktudást és képességeket. A jegy ennek sikerességét tükrözi. Azt hogy a leadott munka eléri-e a megfelelő minőséget és mennyiséget a gyakorlatvezető dönti el figyelembe véve az ebben a dokumentumban meghatározottakat.
Anyagok leadása¶
Csak azt a leadott anyagot tudjuk figyelembe venni, ami a saját GitLab felhasználó segítségével került feltöltésere. Ez minden esetben a H-s azonosító, vagy az egyetemi LDAP belépés. Csak olyan commit-okat fogadunk el ami a hallgató saját, stud-os címéről készült. (Az Irinyi Kabinetben való használat esetén minden újraindítás után be kell állítani a Git user nevet és e-mail címet, ezzel elkerülve hogy az alapértelmezett felhasználó nevében szülessenek a commit-ok. Hogyan?)
A leadandók esetén a megadott névkonvenciókat szigorúan tartani kell. A névkonvenciót nem tartó leadás nem minősül elfogadott teljesítésnek (akkor sem, ha határidőig beérkezett).
Korábbi anyagok felhasználása
Minden leadandóban csak azok a részek fogadhatóak el új teljesítésnek, amik korábbi, a projekttel kapcsolatos teljesítésben még nem lettek leadva.
Végül a leadandók bemutatása során szigorúan tartani kell az időkeretet. Ne tervezzünk túl hosszú prezentációt!
Munkanapló¶
A hallgatóknak a munkájuk követésére heti rendszerességgel munkanaplót kell vezetni. A munkanapló célja kettős. Egyrészt vezetése ösztönzi a hallgatót a rendszeres munkavégzésre, másrészt a tevékenység követésére és a problémák időben történő feltárásának is alkalmas eszköze. A munkanapló az éles projektekben is kötelező elem, heti jelentés formájában készülnek.
A munkamapló kötelező elem
A munkanapló rendszeres vezetése kötelező, még abban az esetben is, ha nem történik érdemleges változás. Munkanapló hiányában pontlevonás jár, amennyiben a hallgató egyáltalán nem készít egy adott feladatrészhez naplót, úgy az a feladat nem kerül értékelésre.
A munkanaplót sablonját ezen a linken találhatjuk. A naplót a GitLab projekt Wiki oldalára kell feltölteni az ott létrehozásra kerülő Hallgató munkanaplók page alá. Minden projektben résztvevő hallgató számára saját wiki oldalt kell létrehozni, ahova a saját munkanaplóját készítheti el, illetőleg töltheti fel. A javasolt formátum a markdown. A munkanapló beszámolási időszaka két gyakorlat közötti idő. A beadási határidő a következő gyakorlatot megelőző nap 24.00 óra.
Kiemelkedő teljesítmény jutalmazása¶
A gyakorlatvezető a kiemelkedő egyéni teljesítményt (kezdeményező készség, megfelelő kommunikáció, csapatvezetés, stb.) plusz ponttal jutalmazhatja.
Ezenkívül a kiemelkedő minőségű projektmunkákat a gyakorlatvezető előadás megajánlott jegyre javasolhatja az előadónál. A megajánlott jegy feltételei és megítélése az előadó által történik az általa meghatározott és hirdetett szabályok szerint.
Miért vállaljak nem kötelező feladatot?
A gyakorlatvezetők csak olyan hallgatók munkáját javasolják megajánlott jegyre, akik a gyakorlaton jeles (5) osztályzatot szereztek.
Váratlan helyzetek kezelése¶
Az értékelés után beérkező panaszokat nem fogadjuk el.
Bármilyen probléma esetén, a első előfordulás alkalmával tájékoztatni kell a gyakorlatvezetőt e-mailben, melyen minden érintett címezni kell (CC).
Pótlás, csúszás, hiányos anyag¶
Nomen est omen
Bármelyik kötelezőnek megjelölt leadandó vagy a kötelező pont hiánya esetén a hallgató elégtelen érdemjegyet kap.
Mivel a projektmunka folyamtos munkát igényel, és a leadandók pontos időpontja a félév elején kihirdetésre került, ezért a projektmunka pótlására nincs lehetőség. A projektmunka elvégzése előretervezést igényel a hallgatóktól. A projektmunka elvégzése a félév során folyamatos és az tanórákon túli munkát igényel. Az ipari projektekhez hasonlóan a nem megfelelő minőségű munka elvégzése a gyakorlat során is következményekkel jár. Ezen okok miatt a projektmunkák javítására nincs lehetőség.